تعداد اقلام: 0مبلغ سبد: 0 تومانمشاهده سبد خرید ورود ثبت نام سفارشات شما
اصول موثر تولید در صادرات فرش دست باف ایرانی

اصول موثر تولید در صادرات فرش دست باف ایرانی

۱۳۹۹/۰۴/۳۰

بطور کلی صادرات فرش بدون رعایت اصول تقاضای بین‌المللی کار بیهوده‌ایه. تا زمانی که تولیدکننده فرش دست باف به نیاز بازار و سطح کیفی محصول چه در زمان حال و چه در سال‌های بعد اشراف کافی نداشته باشه نمی‌تونه مطابق با اون مواداولیه و انتخاب طرح و نقشه و رنگ داشته باشه.

تولید مبنی بر سلیقه شخصی  فقط به افول این هنر صنعت می‎رسه. باید به عنوان یک تولیدکننده و بافنده فرش پیش‌بینی‌های تخصصی و سرعت عمل در تولید داشت. هرچند که قوانین صادرات مدام درحال تغییر و تحولند و این نقطه ضعف عقب موندن فرش ایرانی نسبت به فرش‌های چینی، هندی و افغانیه.

همین‌طور ثبات در کیفیت محصولات چه برای مصالح اولیه چه برای بافت فرش می‌تونه موثر باشه. تولیدکننده باید کیفیت محصولاتش رو مثل روز اول حفظ کنه. ثبات قیمت هم با توجه به تحولات اقتصادی در داخل ایرانی و روابطش با دیگر کشورها بعنوان مبدا صادرات  کمی تونسته به رکود و عقب‌نشینی فرش دست باف ایرانی دامن بزنه.

تولید اندک، اما با کیفیت و استاندارد بالا هم همچنان مدنظر مصرف‌کننده‌هاییه که قدر و منزلت فرش دست باف ایرانی رو می‌دونن.

پس برای همین بازار با کشش پایین نسبت به چین و هند و افغان می‌تونیم وفاداری خودمون رو بعنوان بافنده به اصالت فرش ایرانی با توجه به انتخاب بهترین مواد و مصالح و ابزار اولیه فرش بافی حفظ کنیم.