تعداد اقلام: 0مبلغ سبد: 0 تومانمشاهده سبد خرید ورود ثبت نام سفارشات شما

زمانی بافندگان سنتی فرش دست باف برای تامین مواد و مصالح اولیه فرش‌بافی خود متکی به دارایی‌های خود بعنوان مولد مواد اولیه بافت فرش بودن. مثلا نیاز به پشم، پنبه و ابریشمی بود که خود تولید می‌کرد و یا می‌تونست از دیگرانی که این منابع رو داشتن تهیه کنه. گاهی خودش باید ریسندگی و رنگرزی رو به روش‌های سنتی انجام می‌داد و همین امر دستخوش این می‌شد که ممکن بود کیفیت لازم و یا یکدستی در الیاف و یا  رنگرزی مناسب نداشته باشن یا کلا تهیه مصالح دستخوش فاصله مکانی طولانی بود و کار رو سخت می‌کرد. امروزه هم در کارگاه‌های خانگی شهرهای تبریز، کاشان، تربت حیدریه، صومعه‌سرا، گیلان مواد اولیه چله ابریشم، ابریشم و پشمی که در بطن فرش بکار برده می‌شه بصورت سنتی و بدون استانداردهای خاصی تولید می‌شند.

حدود 50 درصد ابریشم خام و تا حدودی پشم مورد نیاز تولیدکنندگان کشور از این کارگاه‌های سنتی تامین می‌شه. چله ابریشم هم توسط کارخانه‌های معتبر و برند ابریشم‌کشی و از پیله‌های کرم ابریشم تولید و یا از کشورهای دیگر وارد می‌کنن. واحدهای مصالح‌فروشی فرش با عنوان واسطه‌گری، محصول تولید شده کارخانه و یا وارداتی رو بصورت خرده‌فروشی در بازار مصرف‌کننده توزیع می‌کنن. همین امر باعث شده گاهی برای بالابردن آستانه سودمالی خود از نام برندها و ترکیب محصولات آنها با مواد اولیه نامرغوب بهره ببرن. این تمایل واسطه به سود مالی بیشتر باعث می‌شه که  مواد و مصالح نامرغوب رو با مواد باکیفیت ترکیب و تحویل بافنده بدن و در نهایت فرش بافته شده یا با ظاهری غیراستاندارد و یا با عمر کوتاهی تولید بشه.

امروزه با تعیین استانداردهای موردنیاز و کاربردی برای مصالح اولیه و بافت  فرش دست باف، وضعیت دسترسی به مواد اولیه مرغوب برای بافنده و تولیدکننده راحت‌تر و مطمئن‌تر شد. نتیجه این تدابیر تولید فرش‌های دست بافت باکیفیت و بااصالت ایرانی هست. در ایپک آنلاین ما با داشتن استانداردهای کیفیتی که برای انتخاب تولیدکننده‌های مواد و مصالح اولیه فرش مورد نیاز هست تونستیم بهترین‌های هر محصول اعم از الیاف و ابزارها رو تهیه و در اختیار بافنده قرار بدیم. بافنده و تولیدکننده فرش دست باف با امکان انتخاب، خرید و ارسال آسان محصول انتخابیش بصورت آنلاین از طریق بخش فروشگاه اینترنتی به‌راحتی می‌تونه در زمان‌ صرفه‌جویی کنه.

ما در ایپک آنلاین، با هدف سروسامان دادن وضعیت عرضه مواد اولیه مرغوب و تولید فرش استاندارد، رسالت خودمون  رو در ماندگاری نام فرش ایرانی در بازارهای تجاری فرش در دنیا به اثبات می‌رسونیم. مطمئنا که حاصل مواد اولیه استاندارد، فرشی چشمگیر، مرغوب و بادوام هست. ضخامت، ظرافت، ریزبافتی، زیبایی، قیمت، دوام، اثرات سلامتی می‌تونن معیار‌هایی برای انتخاب بهترین مواد اولیه فرش و خود فرش باشن.

در ایپک آنلاین محصول سنتی با عنوان سنتی و مواد اولیه مرغوب کارخانه‌ای با نام برند سازنده خود عرضه می‌شه. برای تهیه و خریداری مواد اولیه فرش از تولیدکنندگان و کارگاه‌ها، استانداردهای کیفی خود رو مدنظر داره، عملکرد خارج از این مفاد می‌تونه تاثیری مخرب بر اهداف و حمایتش از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان واقعی داشته باشه.